Jdi na obsah Jdi na menu
 


O souboru

 

 

Soubor zobcových fléten Třeboňští pištci založili v roce 1974 učitelé Mgr. Milena Šimečková a Mgr. Václav Šimeček. 

 

 

 

Od té doby nepřetržitě vychovávají nové hráče ,nacvičují i aranžují repertoár. 

 

 

 

Pištci hrají renesanční a barokní hudbu ,zpívají jihočeské lidové písně i čenošské spirituály,hrají irské tradiční melodie,latinskoamerický folklór,ale i skladby Jaroslava Ježka a evergreeny světové populární hudby a swingu. 

 

 

 

Flétny jsou doprovázeny kytarou,klávesami,zvonkohrou a rozličnými bicími nástroji. 

 

 

 

Třeboňští pištci v průběhu let 1993-2012 natočili 5 CD a 1 DVD,z nichž 4.-5. CD jsou koncertní "LIVE" a DVD je spojeno s cestou do Vatikánu. 

 

 

 

Česká televize natočila recitál souboru " Na tej třeboňskej hrázi" 

 

 

 

Pištci koncertují doma i v zahraničí ( Rakousko,Nizozemí,SRN,...)  

 

 

 

V roce 2007 úspěšně vystupovali na prezentacích jihočeského kraje na velvyslanectví České republiky ve Vídni  a v Berlíně.  

 

 

 

V roce 2009 vystoupili Třeboňští pištci v přímém přenosu Čt v Paláci Žofín v Praze na slavnostním koncertu k předání cen MTF Zlatá Praha. 

 

 

 

V roce 2010 pokřtili své 5.CD.Za 40 let své existence Třeboňští pištci absolvovali více než 1500 koncertů a různých vystoupení. 

 

 

 

Uznáním jejich činnosti byla mj.medaile ministra kultury a jihočeská umělecká cena. 

 

 

 

V roce 2011 měli tu možnost vystoupit v Římě v Bazilice sv. Praxedy na pozvání Velvyslanectví České republiky a o rok později pokřtili své první DVD z cesty do Vatikánu.  

 

 

 

V zaří roku 2013 Třeboňští pištci vstoupili do 40. roku existence a v prosinci 2013 dostal Václav Šimeček s Milenou Šimečkovou CENU MĚSTA Třeboně a čestné uznání.

 

 

 

Kmenový repertoár zahrnuje více než 200 skladbiček a písní interpretovaných zpaměti. 

 

 

 

Základ repertoáru tvoří renesanční a barokní česká a evropská hudba. Pištci dále hrají a zpívají v úpravách M. a V. Šimečkových jihočeské lidové písně, vánoční písně, latinskoamerické folklórní melodie a evergreeny světové populární hudby,černošské spirituály, v poslední době i irské písně. 

 

Program  přizpůsobují akcím ,na kterých vystupují.